Observator » Ştiri sociale » Muncitorii români, cozi imense la vama Nădlac

Muncitorii români, cozi imense la vama Nădlac

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 14.04.2020, 07:45 | Modificat la 14.04.2020, 12:09

Sute de români care au contracte de muncă în străinătate aşteaptă seară de seară în vama Nadlac 1 ca să iasă din ţară. Autorităţile maghiare permit doar trei ore pe noapte tranzitarea teritoriului Ungariei, aşa că cei care nu apucă să treacă frontiera sunt nevoiţi, fie să aştepte, fie să revină.

Sute de români care au contracte de muncă în străinătate aşteaptă seară de seară în vama Nadlac 1 ca să iasă din ţară. Autorităţile maghiare permit doar trei ore pe noapte tranzitarea teritoriului Ungariei, aşa că cei care nu apucă să treacă frontiera sunt nevoiţi, fie să aştepte, fie să revină. Aflaţi detaliile din materialul video de mai sus.