Observator » Ştiri sociale » Adrian Nastase: "Imi voi folosi timpul doar pentru a respira libertatea"

Adrian Nastase: "Imi voi folosi timpul doar pentru a respira libertatea"

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 18.03.2013, 16:08 | Modificat la 18.03.2013, 16:16

Imediat dupa aflarea sentintei, Adrian Nastase si-a exprimat bucuria intr-o postare pe blogul personal. Fostul premier a precizat ca se va bucura de libertate, dar nu va da declaratii si interviuri in urmatoarea perioada.

"Ati aflat, cred, decizia Tribunalului Bucuresti in ceea ce priveste eliberarea mea conditionata. Ma bucur sa ma reintorc acasa, alaturi de familie si de prietenii mei.

Pentru cateva zile, imi voi folosi timpul doar pentru “a respira” libertatea din afara, si pentru a ma gandi la proiecte viitoare. Pe curand!

PS. In aceasta perioada, nu voi da declaratii sau interviuri pentru presa".

Articolul continuă după reclamă

Sursa: nastase.wordpress.com

Foto: Intact Images