Observator » Ştiri sociale » Robocop, din nou pe marile ecrane

Robocop, din nou pe marile ecrane

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 06.02.2014, 13:36 | Modificat la 06.02.2014, 13:47

După aproape 27 de ani, Robocop revine pe marele ecrane. Poliţistul transformat în robot a pornit o nouă luptă împotriva răului. Noul film, cu un actor suedez în rol de erou, a avut premiera, aseară, la Londra

 Un suedez joacă, de această dată, rolul lui Robocop. Filmul din 1987 a fost o fantezie futuristă despre cum ar putea fi lucrurile în viitor, dar acum în 2013, suntem în 2014, nu mai este aşa de mult SF, este mai mult ştiinţă.

După 27 de ani, tehnologia a avansat, iar scenele din film nu mai par rupte de realitate.

Pelicula se bucură şi de prezenta marelui actor Gary Oldman care a păşit, aseară, alături de ceilalţi colegi din film, la premiera de la Londra.

Articolul continuă după reclamă

15 kilograme cântăreşte costumul pe care JOEL KINNAMAN a trebuit să-l poarte la filmări.

De mâine, şi românii îl vor putea vedea, în cinematografe, pe RoboCop în acţiune.