Observator » Ştiri sociale » Romania, raiul spagilor

Romania, raiul spagilor

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 25.01.2013, 19:29 | Modificat la 26.11.2019, 18:45

Daca nu dai, nu ai. E sloganul potrivit pentru romani. Ei muncesc primele 16 zile din an pentru altii. Ca sunt medici, profesori, asistente,infirmiere, nu conteaza. Statisticile arata ca cele mai multe spagi se dau in spitale. Adica, romanii fac, anual rectificarea de buget pentru ministerul sanatatii.

Daca nu dai, nu ai. E sloganul potrivit pentru romani. Ei muncesc primele 16 zile din an pentru altii. Ca sunt medici, profesori, asistente,infirmiere, nu conteaza. Statisticile arata ca cele mai multe spagi se dau in spitale. Adica, romanii fac, anual rectificarea de buget pentru ministerul sanatatii.