Spectacol cu mașina pe două roți

A fost spectacol pe două şi patru roţi astăzi la Campionatul Naţional de Îndemânare. Şi când spunem două roţi nu ne referim la motociclete, ci tot la maşini. Zeci de concurenţi şi-au arătat astăzi abilităţile la volan.

Derapaje controlate, slalom, mers cu spatele şi multă adrenalină. Toate în contra-timp.

Concursul a adus la volan 39 de participanţi. Printre ei şi Campionul din 2014. Horia Gheorghe. Un tânăr de doar 20 de ani care stăpâneşte maşina ca un pilot cu ani de experienţă.

Etapa de astăzi a fost floare la ureche pentru Horia. Şi, ca să nu se plictisească singur în maşină, a luat şi-un pasager.ambiţios.

La mai puţin de o oră de la startul concursului. a început să plouă. O provocare pentru piloţi.

Şi au reuşit. Maşina a ajuns la sol, într-o poziţie. naturală. Demonstraţia de astăzi a venit cu dificultăţi, dar şi cu o premieră şi pentru Titi Aur.

Etapa 2015 a Campionatului Naţional de Îndemânare a fost câştigată tot de Horia Gheorghe, campionul de anul trecut.