Observator » Ştiri sociale » Suporteri dinamovisti retinuti in Transnistria

Suporteri dinamovisti retinuti in Transnistria

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 19.08.2011, 13:18 | Modificat la 09.05.2017, 14:55

Mai multi suporteri dinamovisti au fost retinuti in Transnistria. Romanii au fost opriti la vama, unde li s-a cerut cate 200 de euro de persoana pentru a putea trece frontiera cu Republica Moldova. Suporterii se intorceau din Ucraina, unde asistasera la meciul de fotbal Dinamo Bucuresti - Voskla Poltava.

Mai multi suporteri dinamovisti au fost retinuti in Transnistria. Romanii au fost opriti la vama, unde li s-a cerut cate 200 de euro de persoana pentru a putea trece frontiera cu Republica Moldova. Suporterii se intorceau din Ucraina, unde asistasera la meciul de fotbal Dinamo Bucuresti - Voskla Poltava.