Observator » Ştiri sociale » Sute de brazi au fost abandonați în piețe, la Odorhei

Sute de brazi au fost abandonați în piețe, la Odorhei

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 25.12.2013, 07:51 | Modificat la 25.12.2013, 09:41

Deşi anul acesta au fost tăiaţi mai puţini brazi decât anul trecut, unii comercianţi nu au reuşit să-i vândă pe toţi. Aşa s-a întâmplat şi la Odorhei.

Vânzătorii de aici nu au mai stat să se tocmească până la ultimul client şi au plecat acasă mai devreme, lăsând marfa în pieţe. Iar cine a vrut, s-a servit pe alese şi gratis. Au fost însă şi comercianţi care au tăiat brazii pe care n-au apucat să-i vândă, ca să nu se bucure nimeni de ei.