Observator » Ştiri sociale » Un tren cu peste o sută de muncitori români soseşte în ţară, din Austria

Un tren cu peste o sută de muncitori români soseşte în ţară, din Austria

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 17.05.2020, 08:58 | Modificat la 17.05.2020, 15:41

Peste 100 de români plecaţi la muncă în Austria se vor întoarce astăzi în ţară, cu trenul.

  • Oamenii au fost preluaţi cu un transport special.
  • Muncitorii vor sta în carantină.

Din gară, vor fi preluaţi cu un transport special şi duşi direct în centre de carantină, aşa cum prevede un protocol semnat cu angajatorii străini.