Un tren cu peste o sută de muncitori români soseşte în ţară, din Austria
Peste 100 de români plecaţi la muncă în Austria se vor întoarce astăzi în ţară, cu trenul.
- Oamenii au fost preluaţi cu un transport special.
- Muncitorii vor sta în carantină.
Din gară, vor fi preluaţi cu un transport special şi duşi direct în centre de carantină, aşa cum prevede un protocol semnat cu angajatorii străini.
