Observator » Ştiri sociale » Ultrasii dinamovisti, evacuati in forta

Ultrasii dinamovisti, evacuati in forta

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 19.09.2011, 07:10 | Modificat la 28.05.2018, 18:00

Ultrasii dinamovisti si-au dat din nou in petec! O mie de suporteri alb-rosii au fost evacuati, aseara, din tribunele stadionului Stefan cel Mare, inca din primele minute ale meciului dintre Dinamo si Rapid. Jandarmii au luat aceasta masura, dupa ce din sectorul rezervat fanilor inraiti au inceput sa fie aruncate torte. 121 de suporteri au fost retinuti pentru declaratii.

Ultrasii dinamovisti si-au dat din nou in petec! O mie de suporteri alb-rosii au fost evacuati, aseara, din tribunele stadionului Stefan cel Mare, inca din primele minute ale meciului dintre Dinamo si Rapid. Jandarmii au luat aceasta masura, dupa ce din sectorul rezervat fanilor inraiti au inceput sa fie aruncate torte. 121 de suporteri au fost retinuti pentru declaratii.