Un mehedinţean a câştigat 2 milioane de euro la Loto!
Marele premiu la categoria I de la Loto 6/49, de aproape 2 milioane de euro, a fost câştigat de un jucător din Baia de Aramă, care a prins pe bilet toate cele numere extrase joi.
![](https://img.observatornews.ro/0/2013/11/29/113431/13857159609f2c16f3.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Marele premiu pus în joc, joi, la categoria I a jocului Loto 6/49, de aproximativ două milioane de euro, a fost câştigat de un jucător din Baia de Aramă, judeţul Mehedinţi, care a avut pe bilet toate cele şase numere extrase: 46, 26, 43, 30, 38 şi 21, informează Loteria Română.
La categoria a II-a de la 6/49, cu cinci numere, s-au înregistrat trei câştiguri a câte 47.598 de lei, iar la categoria a III-a, cu patru numere, au fost, tot joi, 207 câştiguri a câte 689 lei, a mai precizat Loteria Română.
Câştigătorii au la dispoziţie 90 de zile, de la data efectuării tragerii, pentru a-şi ridica premiul.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰