Observator » Ştiri sociale » Un om a murit după ce maşina în care era pasager s-a izbit de un podeţ

Un om a murit după ce maşina în care era pasager s-a izbit de un podeţ

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 07.01.2014, 13:19 | Modificat la 07.01.2014, 13:35

Imagini cumplite într-o localitate maramureşeană. Un om a murit după ce maşina în care era pasager s-a izbit de un podeţ. În schimb, şoferul, rudă cu victima a ieşit pe picioarele lui din autoturismul distrus.

Era băut. Douăzeci de minute au trecut până când pompierii au reuşit să scoată trupul bărbatului de 54 de ani dintre fiare.

Medicii au încercat în zadar să îl resusciteze. În faţa poliţiştilor, şoferul a aruncat vina pe o maşină apărută din senin. Autoturismul i-ar fi tăiat calea şi l-ar fi împins spre marginea carosabilului.

Martorii îl contrazic însă. La fel şi dovezile găsite de anchetatori. Şoferul de 30 ani a fost deja reţinut.

Articolul continuă după reclamă