Chelsea - Inter 2-0/ Mourinho si-a invins fost echipa!

Jose Mourinho a invins echipa cu care a castigat Liga Campionilor! The Special One a batut-o cu Chelsea, pe Inter Milano. Cristi Chivu a jucat si el in amicalul pierdut de italieni

Vezi și

Intrat abia in minutul 61 al amicalului Inter - Chelsea, Cristi Chivu nu a mai putut face nimic. Italienii au luat doua goluri de la Chelsea, in meciul de pe pamant american.

In minutul 13, londonezii au deschis scorul dintr-o super sut din marginea careului, expediat de brazilianul Oscar. Dupa inca 13 minute, era deja 2-0. Hazard a transformat lejer un penalty.

A fost un meci nervos la Indianapolis. Hugo Campagnaro a vazut rosu dupa ce l-a luat cu fulgi cu tot pe capitanul Terry.

Romanul Cristi Chivu, care a castigat Liga Campionilor alaturi de Mourinho in 2010, a revenit in echipa lui Inter, dupa trei luni de pauza. Mourinho i-a urat bafta fostului capitan al nationalei Romaniei.

Aţi alocat un buget mai mare pentru Paşte în acest an faţă de 2023?

Observator » Sport » Chelsea - Inter 2-0/ Mourinho si-a invins fost echipa!