Dinamo, ultima echipă calificată în sferturile Cupei României

Dinamo București s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României la fotbal, joi seara, după ce a învins-o în deplasare pe Gaz Metan Mediaș cu scorul de 3-1 (0-0), în ultimul meci din optimile competiției.

Dinamo a deschis scorul prin fundașul spaniol José Antonio Romera Navarro (60), iar Gaz Metan a egalat după doar șapte minute, prin ex-dinamovistul Mircea Axente.

În minutul 77, Popa a centrat în fața porții, după o eroare a lui Cristea, iar Ionuț Buzean a deviat balonul în propria poartă.

Dinamo a încheiat conturile în prelungiri, prin Dan Nistor (90+3).

În sferturile Cupei României s-au mai calificat ACS Poli Timișoara, CS Universitatea Craiova, CFR Cluj, FC Voluntari, CS Mioveni, Astra Giurgiu și FC Viitorul.

Sferturile de finală vor avea loc pe 29 martie, semifinalele se vor juca tur (26 aprilie) — retur (17 mai), iar finala se va disputa în data de 27 mai.

Credeţi că se vor înmulţi atacurile urşilor în România?

Observator » Sport » Dinamo, ultima echipă calificată în sferturile Cupei României