Observator » Sport » Doliu in rugby: Alexandru Gradinaru a murit la numai 19 ani

Doliu in rugby: Alexandru Gradinaru a murit la numai 19 ani

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 15.07.2010, 13:19 | Modificat la 31.12.2016, 23:25

Rugbistul accidentat pe teren, in timpul unui meci, pe 31 martie, s-a stins azi, intr-o clinica particulara din Oradea. Intrase in coma septica si medicii n-au mai avut ce sa ii faca. Parintii acuza ca starea sportivului s-ar fi agravat dupa ce ar fi luat mai multi microbi, intr-un spital din Timisoara.

Rugbistul accidentat pe teren, in timpul unui meci, pe 31 martie, s-a stins azi, intr-o clinica particulara din Oradea. Intrase in coma septica si medicii n-au mai avut ce sa ii faca. Parintii acuza ca starea sportivului s-ar fi agravat dupa ce ar fi luat mai multi microbi, intr-un spital din Timisoara.