Video Duelul Ronaldo - Messi, câştigat de argentinian. Amical spectaculos cu 9 goluri: Ronaldo a marcat de două ori, Messi a înscris o dată

Lionel Messi a câştigat duelul cu Cristiano Ronaldo, joi, la Riad, în meciul amical disputat între o selecţionată cu jucători de la Al Nassr şi de la Al Hilal şi formaţia Paris Saint Germain, scor 5-4, notează news.ro.

la 19.01.2023, 21:39

Golurile echipei franceze au fost marcate de Messi (3'), Marquinhos (43'), Ramos (53'), Mbappé (60') şi Ekitike (78'). Pentru Riad Season Team au marcat Cristiano Ronaldo (34' - penalti, 45+5'), Soo (57') şi Talisca (90+3').

Cristiano Ronaldo a evoluat în primul său meci de când a semnat cu Al-Nassr, în Arabia Saudită, el fiind căpitanul echipei la meciul de joi seară, în care a fost înlocuit în minutul 61. Şi Messi a fost înlocuit în minutul 63. Înainte de începerea meciului, jucătorii au fost salutaţi de prinţul moştenitor al Arabiei Saudite şi conducătorul de facto, Mohammed bin Salman (MBS).

Cel mai scump bilet la acest meci, numit biletul “Beyond Imagination”, a fost cumpărat prin licitaţie de magnatul saudit Musheref al-Ghamdi pentru 2,4 milioane de euro. Această sumă va fi donată.

35 de lei kilogramul de carne de miel înainte de Paşte. Consideraţi preţul acceptabil?

Observator » Sport » Duelul Ronaldo - Messi, câştigat de argentinian. Amical spectaculos cu 9 goluri: Ronaldo a marcat de două ori, Messi a înscris o dată