Video Messi, din nou erou pentru Inter Miami. Argentinianul a marcat în prelungirile meciului cu LA Galaxy şi a smuls un punct pentru echipa lui Beckham

Argentinianul Lionel Messi a marcat pentru Inter Miami şi a adus remiza, în prelungiri, scor 1-1, cu LA Galaxy, duminică seara, în etapa a doua din MLS, informează news.ro.

la 26.02.2024, 18:45

Deşi Galaxy a dominat meciul şi a deschis scorul (min. 75) graţie atacantului sârb Dejan Joveljic, a încheiat partida în zece oameni după ce mijlocaşul Mark Delgado a fost eliminat (min. 87). Jordi Alba a combinat cu Messi pe flancul stâng, spaniolul oferind o pasă decisivă argentinianului care a marcat în minutul 90+2.

Clubul din Florida a avut în teren patru foste vedete ale Barcelonei în echipa de start, Alba, Sergio Busquets şi Luis Suarez fiind aliniaţi alături de Messi. Inter Miami are patru puncte după ce a câştigat miercuri, în debutul sezonului, în faţa lui Real Salt Lake (2-0).

Cum vă petreceţi Floriile?

Observator » Sport » Messi, din nou erou pentru Inter Miami. Argentinianul a marcat în prelungirile meciului cu LA Galaxy şi a smuls un punct pentru echipa lui Beckham