Naţionala de handbal feminin a României a obţinut o victorie incredibilă în faţa reprezentativei Ungariei, după ce fetele noastre au fost conduse la pauză cu 6 goluri.

Cristian Ionescu
de Cristian Ionescu

la 06.12.2019, 14:34

România învinge Ungaria şi se califică în grupele CM de handbal
România a învins eroic Ungaria la Handbal - foto Hepta

Victoria a contat şi era ultima şansă pentru calificarea României în grupele principale ale Campionatului Mondial din Japonia.

România, victorie eroică cu Ungaria

Naţionala feminină de handbal a României s-a calificat în grupele principale ale Campionatului Mondial din Japonia, după o victorie dramatică în faţa Ungariei, cu scorul de 28-27 (10-16), la Yatsushiro, în ultimul joc din Grupa C.

Cristina Neagu a fost declarată MVP-ul Romaniei, după ce a marcat 9 goluri, dar şi celelalte jucătoare au dat totul pe teren.

În grupe, Rusia, Suedia si Japonia vor fi adversarele României.

Imediat după meci, Cristina Neagu a postat o fotografie pe Facebook, precizând că este mândră de colegele ei.

Credeţi că se vor înmulţi atacurile urşilor în România?

Observator » Sport » Victorie eroică în faţa Ungariei şi calificare incredibilă a naţionalei de handbal a României în grupele CM