Observator » Vremea » După Codul portocaliu de ploi și vijelii, pe cerul Bucureștiului a apărut un curcubeu dublu

După Codul portocaliu de ploi și vijelii, pe cerul Bucureștiului a apărut un curcubeu dublu

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 13.06.2021, 20:49 | Modificat la 13.06.2021, 21:01

După un weekend ploios, curcubeul a ieșit pe cerul Capitalei. Mai exact, un dublu curcubeu.

În GALERIA FOTO puteți vedea fotografii cu dublul curcubeu apărut pe cerul Capitalei

A fost un weekend ploios în Capitală. Atât sâmbătă, cât și duminică, populația a fost avertizată prin sistemul RO-Alert să evite deplasările în intervalele aflate sub incidența Codului portocaliu de ploi. 

În cele din urmă, ca o recompensă pentru vremea mohorâtă din aceste zile, duminică seara, bucureștenii s-au bucurat de un fenomen spectaculos: un dublu curcubeu. 

Articolul continuă după reclamă