Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Vremea în Bucureşti până sâmbătă după-amiază. Maximele vor ajunge la 19 grade și temporar va ploua

ANM a emis o prognoză specială pentru Bucureşti, valabilă de miercuri până sâmbătă la ora 18:00. Zilele următoare maximele vor ajunge la 19 grade, cerul va avea înnorări și temporar va ploua.

de Redactia Observator

la 26.03.2025 , 10:50

Vremea în Capitală până sâmbătă după-amiază. Maximele vor ajunge la 19 grade și temporar va ploua Vremea în Capitală până sâmbătă după-amiază. Maximele vor ajunge la 19 grade și temporar va ploua - Shutterstock

Astfel, până joi la ora 8.00, valorile termice diurne vor fi mai scăzute față de ziua precedentă, dar în continuare peste normele caracteristice datei. Temperatura maximă se va situa în jurul valorii de 19 grade, iar cea minimă va fi de 9...10 grade. Cerul va avea înnorări și trecător, cu o probabilitate mai mare după-amiaza și seara va ploua. Vântul va sufla moderat cu ușoare intensificări noaptea.

Prognoza până pe 29 martie în Bucureşti

De joi până vineri dimineața, vremea va fi ușor mai caldă decât în mod caracteristic datei. Cerul va avea înnorări și temporar va ploua. Vântul va avea temporar intensificări, cu viteze mai mari în partea a doua a intervalului (45...55 km/h).

Articolul continuă după reclamă

Temperatura maximă va fi 16...18 grade, iar cea minimă de 7...9 grade.

Pe acelaşi subiect

De vineri până sâmbătă la ora 8.00, vremea va fi în general închisă și va deveni normală din punct de vedere termic. Temporar va ploua, mai ales sub formă de aversă, iar cantitățile de apă vor putea fi însemnate. Vântul va avea intensificări, cu viteze în general de 50...55 km/h. Temperatura maximă va fi de 13...15 grade, iar cea minimă se va situa în jurul valorii de 7 grade.

Sâmbătă, până la ora 18.00, valorile termice se vor situa în jurul celor caracteristice datei. Cerul va avea înnorări și vor mai fi condiții ca trecător să plouă slab. Vântul va sufla în general moderat. Temperatura maximă va fi în jur de 14 grade.

În acelaşi timp, meteorologii au emis la nivel naţional o alertă meteo de ploi și intensificări ale vântului, valabilă de astăzi, 26 martie, ora 10:00, până sâmbătă, 29 martie, ora 18:00. Simultan, un cod galben de ploi abundente intră în vigoare de astăzi, ora 12:00, în mai multe județe din sud-vestul țării.

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
Vă afectează trecerea la ora de vară?
Observator » Vremea » Vremea în Bucureşti până sâmbătă după-amiază. Maximele vor ajunge la 19 grade și temporar va ploua