O şoferiţă de 30 de ani a murit, după ce s-a izbit violent de o altă maşină în Câmpia Turzii. Femeia a rămas captivă între fiarele autoturismului său
Accident tragic, aseară, în municipiul Câmpia Turzii din judeţul Cluj! O şoferiţă de 30 de ani şi-a pierdut viaţa după ce autoturismul în care se afla s-a lovit violent cu o altă maşină.
Aceasta a rămas blocată între fiarele maşinii şi nu prezenta semne vitale când au ajuns pompierii la faţa locului. Imediat după ce a fost extrasă, medicii au început manevrele de resuscitare. Din nefericire, toate eforturile lor au fost în zadar. La scurt timp după, au fost nevoiţi să declare decesul femeii.
Ce spun salvatorii
„Pompierii din cadrul Detașamentului Turda au intervenit (...) la un grav accident rutier petrecut pe strada Laminoriștilor din Câmpia Turzii. În accident au fost implicate două autoturisme, iar în interiorul unuia dintre acestea s-a aflat o femeie încarcerată. De asemenea, victima nu a prezentat semne vitale, fiind extrasă de către forțele noastre”, transmite ISU Cluj.
Potrivit pompierilor, în ciuda manevrelor de resuscitare efectuate, echipajul SAJ a declarat decesul femeii de aproximativ 30 de ani.
La misiune au luat parte o autospecială cu modul de descarcerare și două echipaje SAJ.