Observator » Evenimente » Furtună violentă în București! Grindina și vântul puternic au doborât copaci în mai multe zone ale orașului (Video)

Furtună violentă în București! Grindina și vântul puternic au doborât copaci în mai multe zone ale orașului (Video)

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 24.04.2018, 17:57 | Modificat la 24.04.2018, 19:35

O furtună violentă a izbucnit în București, ploaia fiind însoțită de grindină și vânt puternic.

O furtună violentă a izbucnit în București, ploaia fiind însoțită de grindină și vânt puternic.

Update 19:30 - Mai mulți copaci au căzut peste mașini în urma furtunii puternice din București.

Astfel, o mașină a fost distrusă după ce un copac a căzut in zona Distor, un incident similar petrecându-se pe strada Camil Ressu din Capitală.

Articolul continuă după reclamă

Furtuna i-a luat prin surprindere pe bucureșteni, mai multe imagini fiind postate pe rețelele de socializare.

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Pe acelaşi subiect

Vântul a doborât copaci, traficul fiind blocat în unele locuri.

Marți, Administraţia Naţională de Meteorologie a emis mai multe alerte cod galben de vreme rea, valabile pentru următoarele ore.

Potrivit ANM, se vor înregistra ploi, vijelii şi grindină în mai multe judeţe din ţară.

Ca fenomene asociate, meteorologii anunţă averse de ploaie ce pot cumula 15...20 l/mp și intensificări de scurtă durată ale vântului.