Video Mamă şi copilul de 5 ani, spulberaţi pe trecerea de pietoni de un şofer vitezoman, în Constanţa
Accident extrem de grav, ieri, în judeţul Constanţa. Un copil de 5 ani şi mama sa au fost transportaţi de urgenţă la spital, după ce au fost spulberaţi de o maşină pe trecerea de pietoni.
Totul a fost surprins de o cameră de supraveghere, iar pe filmare se vede cum cei doi traversau regulamentar strada. Într-o fracţiune de secundă, însă, şoferul maşinii îi loveşte în plin.
Doar o minune a făcut să scape cu viaţă, însă au suferit mai multe răni şi au fost transportaţi imediat la spital. Acum poliţiştii au deschis un dosar penal.
