Observator » Evenimente » O biatlonistă de 19 ani s-a sinucis la o zi după terminarea JO de la Soci

O biatlonistă de 19 ani s-a sinucis la o zi după terminarea JO de la Soci

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 25.02.2014, 08:47 | Modificat la 25.02.2014, 08:54

Julia Pieper, 19 ani, a fost găsită fără suflare după ce s-a împuşcat cu puşca de la biatlon

Biatlonista Julia Pieper, din Germania, s-a sinucis la doar o zi după ce s-a întors de la Jocurile Olimpice de la Soci. Julia, 19 ani, s-a închis în camera ei şi s-a împuşcat cu puşca de la biatlon, ea fiind găsită fără suflare. 

"Lumea biatlonului şi fanii deplâng moartea tinerei Julia Piepe, un talent foarte promiţător", se arată pe site-ul biathlon-online.de. 

Germania nu a obţinut nici o medalie la biatlon. Apropiaţii Juliei susţin că aceasta avea probleme psihice. 

Articolul continuă după reclamă

foto: biathlon-online.de.