Observator » Evenimente » Român mort în Italia, după ce a intrat cu maşina într-un autobuz şcolar. Se ducea spre casă

Român mort în Italia, după ce a intrat cu maşina într-un autobuz şcolar. Se ducea spre casă

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 07.11.2025, 08:40 | Modificat la 07.11.2025, 10:44

Un român a murit în Italia după ce a intrat cu maşina într-un autobuz şcolar.

Bărbatul, în vârstă de 33 de ani, se întorcea acasă după ce lucrase în tura de noapte când, la un moment dat, a intrat pe contrasens unde s-a ciocnit frontal cu vehiculul în care se aflau 50 de elevi.

Aproximativ 20 de copii au avut nevoie de îngrijiri medicale.