Observator » Ştiri externe » O elevă a fost ucisă, alţi 16 copii au fost înjunghiaţi în timp ce aşteptau autobuzul în staţie, lângă Tokyo (Video)

O elevă a fost ucisă, alţi 16 copii au fost înjunghiaţi în timp ce aşteptau autobuzul în staţie, lângă Tokyo (Video)

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 28.05.2019, 06:38 | Modificat la 28.05.2019, 07:08

Atac sângeros în Japonia. Mai mulţi copii care aşteptau autobuzul în staţie au fost atacaţi de u bărbat cu un cuţit, la Kawasaki, lângă Tokyo. Cel puţin 18 persoane au fost rănite, dintre care două au decedat. Poliţia a confirmat că o elevă a murit.

Atac sângeros în Japonia. Mai mulţi copii care aşteptau autobuzul în staţie au fost atacaţi de u bărbat cu un cuţit, la Kawasaki, lângă Tokyo. Cel puţin 18 persoane au fost rănite, dintre care două au decedat. Poliţia a confirmat că o elevă a murit.

Cel puţin 18 persoane, majoritatea copii, au fost înjunghiate de un bărbat în timp ce aşteptau autobuzul într-o staţie din Kawasaki, la sud de Tokyo.

Două persoane au murit în urma atacului: o elevă de şcoală primară şi un bărbat de 39 de ani.

Articolul continuă după reclamă

Potrivit Kyodo, 16 dintre răniţi sunt eleve.

Agresorul, un bărbat de 50 de ani, s-a sinucis, tot cu cuţitul, anunţă BBC News.

Pe acelaşi subiect

INFORMARESetările tale privind cookie-urile nu permit afișarea conținutului din această zonă. E necesar să accepți cookie-urile social media pentru afisarea acestui tip de conținut. Modifică setările

Motivele atacului sunt deocamdată necunoscute. 

Preşedintele Donald Trump, care se află într-o vizită în Japonia, a transmis condoleanşe victimelor şi familiilor lor.