Observator » Ştiri externe » Un furnicar dintr-o gradina zoologica a primit o "dadaca" umana

Un furnicar dintr-o gradina zoologica a primit o "dadaca" umana

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 08.06.2013, 09:40 | Modificat la 08.06.2013, 10:19

Furnicarul de la gradina zoologica din Londra a primit o "dadaca" umana care-l va insoti peste tot in urmatoarele doua luni. Motivul acestui tratament deosebit este initiativa gradinii de a primi vizitatori si pe timpul noptii

Se crede ca furnicarul, de fapt o femela pe nume Tammy, va deveni foarte popular deoarece specia sa este activa mai mult noaptea. Dar, din cauza intunericului, micul animal ar putea fi strivit, din greseala, de vizitatori. Asa ca una din ingrijitoarele gradinii a primit misiunea sa-l protejeze. Administratia nu se mai teme, acum, decat ca Tammy va incepe sa-si dea aere de vedeta.