Observator » Ştiri externe » Nu poate trăi fără să mănânce noroi, cărămizi şi pietre

Nu poate trăi fără să mănânce noroi, cărămizi şi pietre

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 02.04.2014, 20:30 | Modificat la 02.04.2014, 21:49

Un bărbat de 30 de ani din India suferă de o afecţiune…ciudată care îl face să poftească la lucruri mai puţin comestibile. Astfel, Pakkirappa Hunagundi consumă pe zi o cărămidă, o grămăjoară de pietriș și trei kilograme de noroi.

 Şi asta este diata sa de peste 20 de ani. Boala de care ar suferi bărbatul se numeşte Pica şi se manifestă prin consumul unor obiecte fără nici o valoare nutrițională.

Şi pentru că este o raritate, bărbatul vrea să devină vedetă. El şi-a propus să călătorească prin India pentru a arăta tuturor abilitățile sale. Pakkirappa Hunagundi a afirmat că nu a avut nicio problemă de sănătate din cauza dietei sale neobișnuite.

sursă: dailymail.co.uk

Articolul continuă după reclamă