Observator » Ştiri externe » O mamă şi-a torturat până la moarte fiul, un băieţel de opt ani, pentru că i-a spus tatălui vitreg că ea are un amant, în Rusia

Galerie foto O mamă şi-a torturat până la moarte fiul, un băieţel de opt ani, pentru că i-a spus tatălui vitreg că ea are un amant, în Rusia

Larisa Andreescu | Timp citire: 2 minute
Publicat la 18.03.2021, 14:33 | Modificat la 18.03.2021, 16:52

Tragedie cumplită în Rusia, unde băieţel de doar opt anişori a sfârşit în chinuri cumplite, omorât cu bestialitate chiar de mama sa. Femeia voia să se răzbune pe bietul copil pentru că îi spusese partenerului ei că are un amant.

  • Cele mai importante știri ale zilei sunt la Observator 19, Antena 1

„Să vedem cum va arde”. Anastasia Baulina i-ar fi turnat petrol în gură fiului său de opt ani, Andrey, pentru gestul lui de „trădare”. Copilul îi spusese tatălui său vitreg că femeia are o aventură.

Mama criminală a fost arestată după ce ar fi turnat benzină în gura fiului ei, de opt ani, apoi i-a dat foc. Băiatul a murit în spitalul din Kursk, Rusia, după ce a suferit arsuri îngrozitoare de 45%.

Anastasia Baulina, în vârstă de 31 de ani, casieră, era furioasă că micuţul a „trădat-o”, spunându-i tatălui său vitreg, partenerul ei, că a fost vizitată de presupusul ei iubit, potrivit Daily Star.

Articolul continuă după reclamă

Sora lui a asistat la întreaga scenă

A avut o „ceartă” cu fiul, Andrey, pe care l-a dus apoi în curte, i-a turnat în gură combustibil dintr-o canistră, apoi i-a dat foc. Conform anchetei, mama criminală i-a spus băieţelului, îngrozit de ceea ce i se întâmplă, „Să vedem cum va arde”, înainte de a folosi bricheta.

„Petrolul îi curgea din gură, în timp ce plângea” a povestit sora lui, Natasha, în vârstă de 12 ani.

În timp ce fetiţa a fugit speriată, mama și tatăl vitreg Pavel Baulin, 35 de ani, lucrător la fermă, au stins flăcările și au chemat o ambulanță. Băiatul a fost dus în stare critică la spital, dar a murit două zile mai târziu din cauza arsurilor grave. O anchetă a fost deschisă, iar femeia, din districtul Zheleznogorsk, a fost reținută.

Pe acelaşi subiect

„Am văzut-o la stația de autobuz. Avusese o ceartă cu soțul ei. Se pare că şi-a descărcat nervii asupra copiilor ei” a povestit o vecină, Nina Chetverikova

Baulina riscă până la 20 de ani de închisoare dacă va fi condamnată, potrivit Daily Mail.

De asemenea, a fost deschisă o anchetă penală pentru a se afla motivul pentru care băiatul a fost plasat înapoi în grija femeii, dat fiind faptul că micuţul fusese dat în grija unui orfelinat.