Observator » Ştiri externe » O mamă şi-a ucis din senin fiicele, după care s-a sinucis, în Franţa. Femeia şi-a anunţat intenţia de a-şi pune capăt zilelor printr-un mesaj

O mamă şi-a ucis din senin fiicele, după care s-a sinucis, în Franţa. Femeia şi-a anunţat intenţia de a-şi pune capăt zilelor printr-un mesaj

O mamă şi-a ucis fiicele, după care s-a sinucis în Franţa - Profimedia
Monica Palade | Timp citire: 1 minut
Publicat la 16.05.2021, 14:39 | Modificat la 16.05.2021, 14:39

Tragedie într-o familie în noaptea de sâmbătă spre duminică. O mamă în vârstă de 30 de ani şi-a ucis fiicele de 8 ani şi de opt luni, după care s-a sinucis.

Incidentul a avut loc în Saint-Germain-lès-Arpajon, o suburbie din Paris, Franţa. Femeia şi-ar fi anunţat apropiaţii printr-un mesaj că intenţionează să se sinucidă. Aceştia au încercat să o contacteze, fără succes însă.

Şi-a ucis micuţele, după care s-a sinucis

Îngrijoraţi, aceştia au cerut ajutorul autorităţilor, care s-au deplasat la faţa locului. A fost nevoie să spargă uşa, însă au dat peste o imagine greu de descris.

Articolul continuă după reclamă

Trei trupuri neînsufleţite, aparţinând mamei şi celor două fiice, prezentau răni prin înjunghiere.

Potrivit Le Parisien, cazul a fost preluat de securitatea departamentală din Essonne, care urmează să stabilească împrejurările în care s-au petrecut cumplitele fapte.