Sanctuarul de urşi de la Zărneşti, promovat de o actriţă din Harry Potter
România este promovată în toată lumea de o actriţă de la Hollywood. Tânăra de origine irlandeză a devenită cunoscută după seria de filme "Harry Potter" şi a făcut o pasiune pentru urşii din Sanctuarul de la Zărneşti. Actriţa l-a vizitat pentru prima dată în 2016, când a botezat o ursoaică.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
România este promovată în toată lumea de o actriţă de la Hollywood. Tânăra de origine irlandeză a devenită cunoscută după seria de filme "Harry Potter" şi a făcut o pasiune pentru urşii din Sanctuarul de la Zărneşti. Actriţa l-a vizitat pentru prima dată în 2016, când a botezat o ursoaică. Iar acum a revenit, pentru a-şi vedea animalul preferat.
O lume întreagă a aflat astăzi de Rezervaţia de Urşi de la Zărneşti. Impresionată de locul înconjurat de verdeaţă, vedeta le-a arătat pe internet fanilor locul în care a revenit la mai bine de trei ani de la prima ei vizită aici.
Actriţa din Harry Potter a venit la Zărneşti pentru a doua oară în trei ani
Evanna Linch spune că "m-am întors aici, pentru că admir munca pe care oamenii ăştia o fac.
Şi este o mare ocazie să văd animalele sălbatice trăind. Sunt, într-adevăr, în sanctuar, dar sunt totuşi într-un mediu sălbatic, pe cât posibil".
Astăzi, Evanna a făcut şi puţină muncă de voluntariat. A hrănit urşii.
Şi pentru că de la ultima ei vizită, numărul urşilor s-a mărit considerabil, Evanna a făcut cunoştinţă şi cu noii locatari, dar i-a vizitat şi pe cei mai vechi.
Vizita Evannei a venit la câteva zile după ce copii din patru ţări au participat ca voluntari la ecologizarea dealurilor din vecinătatea Sanctuarului de urşi.
Sanctuarul de la Zărneşti a fost creat în 2005 pentru salvarea urşilor care erau ţinuţi captivi în diferite cuşti mizere din România, pentru amuzament.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰