Observator » Ştiri sociale » A căzut în gol de la etajul trei

A căzut în gol de la etajul trei

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 01.06.2015, 07:14 | Modificat la 01.06.2015, 08:21

Momente tensionate într-un complex de locuinţe, de la marginea unei localităţi braşovene.Medicii au fost chemaţi de urgenţă, după ce un copil de 12 ani a căzut în casa scării de la etajul trei.

Momente tensionate într-un complex de locuinţe, de la marginea unei localităţi braşovene.Medicii au fost chemaţi de urgenţă, după ce un copil de 12 ani a căzut în casa scării de la etajul trei. 

Mama băiatului se pregătea să iasă din bloc atunci când fiul ei şi-a pierdut echilibrul. Ar fi încercat să coboare de la etajul trei pe balustrada scării şi şi-a pierdut echilibrul. Zgomotul produs de căzătură a alertat mai mulţi locatari.

Oamenii au încercat să-i ofere băiatului de 12 ani primul ajutor până la sosirea unui echipaj de ambulanţă. Au reuşit să-l resusciteze, însă copilul şi-a pierdut cunoştinţa.

Articolul continuă după reclamă

Medicii au reuşit să-l stabilizeze pe băiat, dar l-au transportat în comă la spital.

Pe acelaşi subiect

Copilul a rămas internat în stare gravă, iar poliţiştii au deschis o anchetă să vadă cine se face vinovat de accident.