Arad: Traficul pe DN 7, BLOCAT după ce un TIR s-a răsturnat
Traficul pe DN 7, între oraşele Pecica şi Nădlac din judeţul Arad, este blocat, marţi, după ce un TIR încărcat cu mase plastice s-a răsturnat pe şosea din cauza poleiului, circulaţia dinspre Vama Nădlac fiind deviată pe autostradă
![](https://img.observatornews.ro/0/2015/1/13/143195/14211472681655b42c.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Traficul pe DN 7, între oraşele Pecica şi Nădlac din judeţul Arad, este blocat, marţi, după ce un TIR încărcat cu mase plastice s-a răsturnat pe şosea din cauza poleiului, circulaţia dinspre Vama Nădlac fiind deviată pe autostradă
Accidentul a avut loc, luni dimineaţă, pe DN 7, în apropiere de oraşul Nădlac, după ce un TIR încărcat cu mase plastice, care urma să iasă din ţară, s-a răsturnat pe şosea, ocupând cele două benzi de circulaţie.
O parte din marfa transportată, respectiv granule de mase plastice, a fost împrăştiată pe asfalt.
Potrivit reprezentanţilor Inspectoratului pentru Situaţii de Urgenţă Arad, şoferul a fost rănit uşor şi a primit îngrijiri medicale la faţa locului, refuzând să fie transportat la spital.
Din cauza blocajului, traficul spre şi dinspre Vama Nădlac a fost deviat pe autostradă, între Pecica şi Nădlac, tronson deschis circulaţiei în luna decembrie.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰