Pandemia afectează și lumea modei. Designerii sunt nevoiți să-și mute afacerile în online
Când era mic, cel mai tatuat fotbalist din România, a împărţit vestiarul cu nume grele ca Zinedine Zidane şi Del Piero. Alessandro Caparco a venit în ţara noastră din patria modei, Italia.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Când era mic, cel mai tatuat fotbalist din România, a împărţit vestiarul cu nume grele ca Zinedine Zidane şi Del Piero. Alessandro Caparco a venit în ţara noastră din patria modei, Italia.
Şi cum fashion-ul îi curge prin vene nu este de mirare că şi în România se ocupă cu moda. A deschis un magazin de haine pentru cei mai pretenţioşi fotbalişti, dar pandemia l-a obligat să-şi mute afacerea în online.
Criza cauzată de pandemie l-a obligat pe Carpaco să îşi lase patria şi afacerea de succes din Italia în urmă. Stabilit la Bucureşti Caparco s-a ocupat de modă.
A deschis alături de Ropotan un magazin cu haine pentru cei mai stilaţi fotbalişti. Alibec, Radut, Montini şi Ivan sunt clienţi fideli. Din păcate coronavirusul nu ne-a ocolit nici pe noi, aşa că hainele se mai pot cumpara doar on-line!
Deşi ferit de urgia din Italia Caparco se gândeşte zilnic la cei dragi rămaşi în peninsulă.
România i-a adus italianului numai împliniri. Caparco a găsit succesul în afaceri dar şi dragostea pe plaiurile mioritice.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰