Observator » Ştiri sociale » Militarul mort în Afganistan a fost avansat la gradul de sublocotenent post-mortem

Militarul mort în Afganistan a fost avansat la gradul de sublocotenent post-mortem

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 31.03.2014, 13:09 | Modificat la 31.03.2014, 13:20

Plutonierului-major Claudiu Constantin Vulpoiu şi-a pierdut viaţa în timpul executării unei misiuni de luptă în teatrul de operaţii din Afganistan. Bărbatul avea 41 de ani, era căsătorit şi avea un copil, şi devenise angajat al Ministerului Apărării Naţionale din 2001.

Claudiu Vulpoiu mai participase la alte şase misiuni externe, în Afganistan şi Irak. Dumnezeu să-l odihnească!