Doi soți din Suceava au rămas fără banii de pensie, după ce au lăsat un necunoscut să folosească toaleta
Doi soți din localitatea Dolhasca, județul Suceava, au rămas fără banii de pensie după ce au lăsat un necunoscut să le folosească toaleta. Mai rău, polițiștii nu au nicio idee despre suspecți, deoarece victimele erau în stare de ebrietate și au dat semnale contradictorii.

Doi soți din localitatea Dolhasca, județul Suceava, au rămas fără banii de pensie după ce au lăsat un necunoscut să le folosească toaleta. Mai rău, polițiștii nu au nicio idee despre suspecți, deoarece victimele erau în stare de ebrietate și au dat semnale contradictorii.
Incidentul s-a petrecut miercuri, în jurul orei 15:00. Un bărbat de 67 de ani a sunat la poliția din localitate pentru a raporta faptul că un individ a intrat în casă și a furat suma de 400 de lei.
Potrivit Ziarul de pe Net, bărbatul și soția sa au deschis ușa unor persoane presupuse a fi de etnie romă, ce s-au recomandat ca fiind cumpărători de cupoane de călătorie și nuci.
În timp ce unul dintre indivizi i-a ținut de vorbă pe soți, celălalt a cerut voie să folosească toaleta. Nefiind supravegheat, acesta ar fi sustras 400 de lei de sub fața de masă a unei comode, după care a ieșit din locuință, și-a luat prietenul și au plecat împreună spre centrul localității.
- "Nişte oameni exemplu". Întrebări fără răspuns după ce un fost poliţist şi-a ucis soţia, apoi şi-a luat...
- Gene Hackman și soția lui, găsiți aproape mumificați, în camere separate. Poliția a deschis o anchetă, deși...
- Moarte misterioasă la Hollywood. Gene Hackman, soția și câinele, găsiți morți în casă. Poliţia nu ia în...
- Eclipsă de Lună pe 14 martie 2025. Ce se va vedea pe cer
- Evenimente în Bucureşti, joi 13 martie. Ce nu trebuie să ratezi
Deoarece atitudinea celor doi a părut suspectă, bărbatul din Dolhasca a intrat să verifice banii rămași din pensie, moment în care a constatat dispariția lor.
Polițiștii au venit la domiciliul celor doi soți, însă nu au obținut date relevante de la aceștia deoarece erau în stare de ebrietate și le-au date contradictorii privind semnalmentele celor doi tineri.
În cauza s-a deschis un dosar penal pentru săvârșirea infracțiunii de furt calificat.
Puteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰