Un notar din Bacau a sfidat politia pe Drumul European 85
Un notar public din Bacau a vrut sa vada de ce-i in stare masina lui cu multi cai putere. Cand l-a surprins radarul, zbura pe Drumul European 85, in judetul Buzau, cu 202 kilometri pe ora. Entuziasmat, probabil, de performanta, soferul nu a oprit la semnalul politistilor, dar a accelerat. Corvette-ul sau, inmatriculat in Bulgaria, a fost gasit de agenti intr-o parcare, la intrarea in orasul Buzau. Soferul lua pranzul la restaurant. Politistii spun ca notarul avea deja 12 puncte de penalizare, dupa ce si in martie, si in aprilie, a fost sanctionat tot pentru viteza. Acum a primit 600 de lei amenda si a ramas direct fara permis, pe 90 de zile.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Un notar public din Bacau a vrut sa vada de ce-i in stare masina lui cu multi cai putere. Cand l-a surprins radarul, zbura pe Drumul European 85, in judetul Buzau, cu 202 kilometri pe ora. Entuziasmat, probabil, de performanta, soferul nu a oprit la semnalul politistilor, dar a accelerat. Corvette-ul sau, inmatriculat in Bulgaria, a fost gasit de agenti intr-o parcare, la intrarea in orasul Buzau. Soferul lua pranzul la restaurant. Politistii spun ca notarul avea deja 12 puncte de penalizare, dupa ce si in martie, si in aprilie, a fost sanctionat tot pentru viteza. Acum a primit 600 de lei amenda si a ramas direct fara permis, pe 90 de zile.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰