Criza continuă la Steaua şi după ultima etapă a sezonului regulat din Liga 1. Formaţia antrenată de Laurenţiu Reghecampf a luat gol de la echipa care nu marcase niciodată în 2017, în campionat, ASA Tg. Mureş, unltima clasată. Partida de pe Arena Naţională s-a terminat la egalitate, 1-1.

Pentru vicecampioană e a patra remiză în cele cinci meciuri jucate în 2017 în campionat, şi cel de-al nouă lea meci oficial fără victorie, din ultimele 11 jucate. Suporterii veniţi la stadion sâmbătă seara i-au cerut demisia antrenorului Laurenţiu Reghecampf.

În meciul cu ASA, scorul l-au deschis oaspeţii, prin Marius Constantin, din penalty, în minutul 65, Gnohore egalând pentru Steaua în minutul 73. În minutul 26, Alibec a ratat pentru Steaua o lovitură de la 11 metri.

Steaua Bucureşti: Stăncioiu - Ov. Popescu, Bălaşa, Moke, Momcilovici - Pintilii (Boldrin '46), Muniru - Jakolis, Fl. Tănase (Gnohere '53), De Amorim - Alibec. Antrenor: Laurenţiu Reghecampf.

ASA Târgu Mureş: Pap - Velayos, Rouglakas, M. Constantin, Mendy - Balgiu (Petriş '90), G. Mureşan, Ferfelea (Andre '66) - Nicoliţă, Bâtfoi (Lemnaru '83), Sin. Antrenor: Ilie Stan.

Cartonaşe galbene: Moke '43 / Balgiu '29, M. Constantin '50.

Arbitri: Iulian Călin (central) - Valentin Avram, Daniel Mitruţi (asistenţi) - George Rădulescu (rezervă).

În urma acestui rezultat, Steaua Bucureşti va începe play-off-ul cu 24 de puncte, iar ASA Târgu Mureş va intra în play-out cu şase puncte.

Observator » Sport » CE RUŞINE! Steaua a luat gol de la echipa care nu marcase niciodată în 2017, în Liga 1