Cristiano Ronaldo n-a dat gol în finala Ligii Campionilor din cauza unui fan. Un suporter a intrat pe teren în timpul finalei Ligii Campionilor, meci câştigat de Real Madrid cu scorul de 3-1 în faţa echipei Liverpool, sâmbătă, la Kiev.

Fanul a pătruns pe gazon pe finalul jocului, în minutele de prelungire ale reprizei secunde, în timpul unei faze de atac a madrilenilor. El a încercat să se ajungă la Cristiano Ronaldo, dar a fost oprit.

Formaţia Real Madrid a câştigat, sâmbătă, pentru a 13-a oară Liga Campionilor, a treia oară consecutiv, învingând în finala disputată la Kiev echipa Liverpool, scor 3-1. Zinedine Zidane este primul antrenor care obţine trei trofee europene consecutiv. Cristiano Ronaldo, primul fotbalist din istorie care câştigă de cinci ori LC.

Golurile au fost marcate de Karim Benzema ’51 şi Gareth Bale ’64, ‘83 pentru Real Madrid, respectiv Sadio Mane ’55 pentru Liverpool.

Vi s-a întâmplat să fiţi hărţuiţi într-un teambuilding?

Observator » Sport » Cristiano Ronaldo n-a dat gol în finala Ligii Campionilor din cauza unui fan (video)