CSM Bucureşti a reuşit sâmbătă prima victorie din grupele principale ale Champions League. Deţinătoarea trofeului, formaţia din Capitală a câştigat la Ljubljana, împotriva lui Krim.

A fost 24-21 pentru handbalistele antrenate de Aurelian Roşca, la pauză scorul fiind 14-9 pentru bucureştence.

CSM are acum 5 puncte în grupa principală, fiind la egalitate cu Larvik, pe locurile 3-4. Primele 4 din fiecare grupă de şase se califică pentru sferturile de finală ale competiţiei.

Pe 12 februarie, CSM joacă la Bucureşti cu Esbjerg, ultima clasată din grupă.

Unde preferaţi să vă cazaţi în vacanţă, la hotel sau închiriaţi un apartament?

Observator » Sport » CSM Bucureşti a reuşit prima victorie în grupele principale ale Champions League