Spectacol total pe Arena Națională. FCSB a învins Dinamo cu 2 - 0. Primul gol, fabulos, a fost marcat de Daniel Bîrligea, în fața unui număr record de spectatori. Peste 40.000 de spectatori au umplut tribunele la derby-ul Dinamo – FCSB.

la 20.10.2024 , 23:16

Dinamo – FCSB, pe Arena Naţională Dinamo – FCSB, pe Arena Naţională - Hepta

FCSB a deschis scorul în derby-ul cu Dinamo București, disputat duminică seara pe Arena Națională, în etapa a 13-a a Superligii.

Golul victoriei a venit în urma unei execuții extraordinare a lui Daniel Bîrligea. Atacantul FCSB-ului a marcat printr-o foarfecă spectaculoasă. Al doilea gol a venit în cele 6 minute de prelungiri. A marcat Alexandru Musi.

Partida a atras un număr impresionant de peste 45.000 de spectatori, stabilind un record de audiență pentru un meci al lui Dinamo.

Dinamo – FCSB pe Arena Naţională. Echipele de start

DINAMO (4-3-3): Golubovic – Sivis, K. Boateng, Homawoo, Opruț – Olsen, Gnahore, Cîrjan – Milanov, Selmani, Politic (cpt.)

Rezerve: Al. Roșca, Licsandru, Soro, Abdallah, Neagu, Bani, Patriche, Caragea, Luna, Mărginean, Cr. Costin

Antrenor: Zeljko Kopic

FCSB (4-3-3): Târnovanu – V. Crețu, M. Popescu, Dawa, Radunovic – Miculescu, Șut, Olaru (cpt.) – Băluță, Bîrligea, Oct. Popescu

Rezerve: A. Vlad, Panțîru, Ștefănescu, Edjouma, D. Popa, Chiricheș, Baeten, Pantea, Musi, Ngezana, Alhassan, Luis Phelipe

Antrenor: Elias Charalambous

IPS Teodosie ne îndeamnă să nu ascultăm de medic în perioadele de post. Sunteţi de acord cu noua sa declaraţie?
Observator » Sport » Dinamo – FCSB 0-2. Spectacol total pe Arena Națională, în etapa a 13-a a Superligii