Echipa FC Botoşani a învins, duminică, pe teren propriu, scor 3-1, formaţia FC U Craiova 1948, în etapa a patra din play-out-ul Superligii, transmite news.ro.

la 14.04.2024, 17:11

FC Botoşani - FC U Craiova 1948, scor 4-1 în Liga 1. Clasamentul actualizat pentru play-out - Profimedia Images/Arhivă

Pentru FC Botoşani au marcat Lopez (57 -penalti, 78), Mailat (76) şi Florescu (90+1). Golul craiovenilor a fost marcat de Blănuţă, în minutul 21.

Din minutul 70, craiovenii au evoluat cu un jucător mai puţin, după eliminarea lui Chiţu.

FC Botoşani: Ducan – Benzar (Petro - 85), Sadiku, Miron, Ţigănaşu – David (Mitrov- 46), Dican, I. Filip (Aldair - 46) – Mouaddib (Florescu -46), E. Lopez, Ofosu (Mailat - 68). Antrenor: Bogdan Andone

FCU CRAIOVA: Gurău - Compagnucci (Ibrahimic - 81), Lacroix, Lekiatas, Padula - D. Albu, V. Pop (Achim -68) - Baeten (Bahassa - 81), Chiţu, Sidibe (Negru - 73)- Blănuţă. Antrenor: Eugen Trică