Formaţia FCSB s-a calificat în 16-imile Ligii Europa, în urma remizei, scor 1-1, cu Hapoel Beer Sheva, de pe Arena Naţională, în Grupa G a competiției.

Formaţia FCSB s-a calificat în 16-imile Ligii Europa, în urma remizei, scor 1-1, cu Hapoel Beer Sheva, de pe Arena Naţională, în etapa a patra a Grupei G a competiţiei.

Pentru FCSB a marcat Florinel Coman '31, iar pentru Hapoel Beer Sheva a înscris Ben Sahar '38.

Steaua s-a calificat în 16-imile Ligii Europa

În minutul 52, jucătorii de la FCSB au cerut penalti după ce Elo a scos cu mâna din poartă mingea şutată de Budescu.

Antrenorul Nicolae Dică a folosit următoarea echipă: Niţă - Enache, Larie, Bălaşa, Junior Morais - Pintilii, Filip - Man (Teixeira '46), Budescu, Coman (Tănase '65) – Alibec (Gnohere '71).

De partea cealaltă, Hapoel Beer Sheva a jucat în formula: Goresh – Elo, Miguel Vitor (Ohana '70), Taha, El Hamed, Korhut – Radi, Cuenca (Melikson '76), Einbinder – Ben Sahar (Barda '82), Nwakaeme. Antrenor: Barak Bakhar.

Cartonaşe galbene: Man '45, Pintilii '83, Bălaşa '90  / Elo '6, Miguel Vitor '15, Nwakaeme '25, Radi '36 , Sahar '73

După ce a fost înlocuit cu Gnohere, în minutul 70, Denis Alibec, huiduit de fani, a izbucnit în plâns pe banca de rezerve, fiind consolat de Florinel Coman. După ce a salutat galeria, Alibec a plecat direct la vestiare.

La meci au asistat circa 27.000 de spectatori, între care aproximativ 3.000 de fani ai echipei israeliene.

Observator » Sport » FCSB s-a CALIFICAT în 16-imile Ligii Europa. Echipa lui Nicolae Dică a remizat, scor 1-1, cu Hapoel Beer Sheva