Echipa belgiană Anderlecht a terminat la egalitate joi, pe teren propriu, cu echipa FCSB, scor 2-2, în etapa a cincea a grupelor Conference League.

la 27.10.2022, 22:02

FCSB-Anderlecht 2-2
FCSB-Anderlecht 2-2 - Profimedia Images

La Bruxelles, Anderlecht a deschis scorul în minutul 36, prin Verschaeren. FCSB a egalat în minutul 60, când Compagno a înscris cu o lovitură de cap. Belgienii au preluat conducerea în minutul 75, la golul lui Vertonghen, însă bucureştenii au egalat rapid, prin Dawa, în minutul 82, scrie news.ro.

FCSB, fără şanse de calificare

S-a încheiat 2-2, iar FCSB, cu două puncte în grupa B, nu mai are nici o şansă de calificare în primăvara europeană.

Anderlecht: Van Crombrugge - Murillo, Vertonghen, Hoedt, Ndiaye – Diawara (Ashimeru 61), Arnstad – Refaelov (Stroeykens 51), Verschaeren, Amuzu (Duranville 76) - Fabio Silva. ANTRENOR: Robin Veldman

FCSB: Târnovanu - V. Creţu, Dawa, Tamm, Radunovic - Oaidă, Edjouma (Dulca 88), Olaru (Radaslavescu 46) – Miculescu (I. Stoica 90), Dumiter (Compagno 46), Oct. Popescu (Fl. Coman 64). Antrenor: Nicolae Dică

Cartonaşe galbene: Murillo 43, 90+4, Hordt 88 / Compagno 67, Fl. Coman 87, Miculescu 89

Cartonaş roşu: Murillo (Anderlecht) minutul 90+4

Arbitri: Manfredas Lukjančukas - Vytenis Kazlauskas, Mangirdas Mirauskas – Robertas Smitas (toţi din Lituania)

Propunere: plimbările cu bicicleta în pădure, doar cu acordul proprietarului pădurii. Sunteţi de acord?

Observator » Sport » FCSB-Anderlecht 2-2. Golurile, înscrise de Compagno şi Dawa. Roş-albaştrii încheie grupa de Conference League pe ultimul loc