România coboară pe 3 în grupă după ce Muntenegru a învins Lituania

România a coborît pe locul 3 în grupa a patra a Ligii Națiunilor, după victoria obținută de Muntenegru în deplasare, în Lituania. Muntenegrenii au câștigat cu 4-1.

Cosmin Contra strigă la jucători de pe margine
Antrenorul Cosmin Contra gesticulează la meciul România - Serbia, încheiat 0 - 0, la București - Mediafax Foto via Hepta

Clasamentul Grupei a patra a Diviziei C din Liga Națiunilor s-a reconfigurat după meciul din Lituania.

Muntenegru depășește România în Grupa a 4-a

După ce a condus cu 3-0 la pauză, Muntenegru a câștigat meciul cu 4-1 în fața țării gazdă.

Au marcat Mugosa în minutele 10 şi 45+1 (p), Kopitovici în minutul 35, Zorici în minutul 86, pentru oaspeţi, respectiv Baravykas în minutul 88.

La finalul etapei a 4-a din Grupe, România coboară astfel de pe locul al doilea pe 3, cu 6 puncte. Pe primul loc este Serbia cu 8 puncte, pe 2 a urcat Muntenegru cu 7 puncte, iar Lituania este pe 4, cu niciun punct.

În această etapă, România a remizat cu Serbia la București, scor 0 – 0.

Grupa a IV-a programează, în ultimele două etape, următoarele partide:

17 noiembrie: Serbia – Muntenegru (ora 16.00), România – Lituania (ora 21.45) – Stadion Ilie Oană, Ploieşti

20 noiembrie: Serbia – Lituania, Muntenegru – România (ora 21.45).

Sursa: News.ro

Propunere: plimbările cu bicicleta în pădure, doar cu acordul proprietarului pădurii. Sunteţi de acord?

Observator » Sport » România coboară pe 3 în grupă după ce Muntenegru a învins Lituania