Se cunosc cele şase echipe care vor juca în play-off-ul Ligii 1 de fotbal
Se cunosc cele şase echipe care vor juca în play-off-ul Ligii 1 la fotbal, după cele trei meciuri jucate duminică seara, de la aceeaşi oră, în ultima etapă a sezonului regulat. Învinsă la Piteşti, 0-1 cu CSU Craiova, Gaz Metan Mediaş ratează prezenţa între primele şaseîn ultima clipă.
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Se cunosc cele şase echipe care vor juca în play-off-ul Ligii 1 la fotbal, după cele trei meciuri jucate duminică seara, de la aceeaşi oră, în ultima etapă a sezonului regulat. Învinsă la Piteşti, 0-1 cu CSU Craiova, Gaz Metan Mediaş ratează prezenţa între primele şaseîn ultima clipă.
Nicuşor Bancu a marcat unicul gol al meciului în minutul 62 şi echipa antrenată de Gigi Mulţescu se califică în play-off.
Dinamo e şi ea acolo după succesul cu 2-0 de la Severin, împotriva Pandurilor, al treilea consecutiv cu Cosmin Contra antrenor. Nemec şi Dan Nistor au marcat golurile pentru bucureşteni, echipa care practic a recuperat în ultimele trei etape pentru a se putea lupta la titlu în ultima parte a campionatului.
La Cluj, CFR a câştigat la limită, 1-0, împotriva liderului, Viitorul, după golul marcat de Ciprian Deac în minutul 21.
Astfel, pentru titlu, în play-off, se vor lupta: Viitorul, Steaua, CFR, CSU Craiova, Dinamo şi Astra.
Campioana, Astra, poate urca pe locul 3 dacă în ultimul meci, luni, învinge pe FC Botoşani, pe teren propriu.
În play-out vor evolua echipele Gaz Metan Mediaş, FC Botoşani, FC Voluntari, CSM Poli Iaşi, Concordia Chiajna, Pandurii Târgu Jiu, Poli Timişoara şi ASA Târgu Mureş.
![](http://observator.tv/uploads/modules/news/0/2017/3/5/201513/148874667262113f67.jpg)
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰