Se cunosc cele şase echipe care vor juca în play-off-ul Ligii 1 de fotbal

Se cunosc cele şase echipe care vor juca în play-off-ul Ligii 1 la fotbal, după cele trei meciuri jucate duminică seara, de la aceeaşi oră, în ultima etapă a sezonului regulat. Învinsă la Piteşti, 0-1 cu CSU Craiova, Gaz Metan Mediaş ratează prezenţa între primele şaseîn ultima clipă.

Nicuşor Bancu a marcat unicul gol al meciului în minutul 62 şi echipa antrenată de Gigi Mulţescu se califică în play-off.

Dinamo e şi ea acolo după succesul cu 2-0 de la Severin, împotriva Pandurilor, al treilea consecutiv cu Cosmin Contra antrenor. Nemec şi Dan Nistor au marcat golurile pentru bucureşteni, echipa care practic a recuperat în ultimele trei etape pentru a se putea lupta la titlu în ultima parte a campionatului.

La Cluj, CFR a câştigat la limită, 1-0, împotriva liderului, Viitorul, după golul marcat de Ciprian Deac în minutul 21.

Astfel, pentru titlu, în play-off, se vor lupta: Viitorul, Steaua, CFR, CSU Craiova, Dinamo şi Astra.

Campioana, Astra, poate urca pe locul 3 dacă în ultimul meci, luni, învinge pe FC Botoşani, pe teren propriu.

În play-out vor evolua echipele Gaz Metan Mediaş, FC Botoşani, FC Voluntari, CSM Poli Iaşi, Concordia Chiajna, Pandurii Târgu Jiu, Poli Timişoara şi ASA Târgu Mureş.

Sunteţi de acord ca permisul auto să poată fi obţinut de la 17 ani?

Observator » Sport » Se cunosc cele şase echipe care vor juca în play-off-ul Ligii 1 de fotbal