Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Video "Era în casă jos, plin de sânge, era baltă sub el". A devenit criminal la 70 de ani, după ce şi-a ucis fostul cumnat, care îl ajutase să-şi repare acoperişul

Crimă şocantă între vecini! Un bărbat de 58 de ani, din judeţul Sibiu, a fost omorât de un vecin, pe care l-a ajutat să-şi repare acoperişul. Totul s-a întamplat la sfârşitul zilei de muncă, după ce s-au cinstit împreună cu mai multe pahare de alcool şi şi-au amintit de nişte neînţelegeri mai vechi. Furios, agresorul l-a înjunghiat mortal pe vecinul său. 

de Andrei Naiţă

la 30.04.2025 , 08:28

Principalul suspect, un bărbat în vârstă de 70 de ani, a fost cumnat cu cel pe care l-ar fi omorât, însă, cei doi au rămas în relaţii bune. Astfel, când bărbatul a avut nevoie de ajutor pentru a-şi repara acoperişul, victima nu a stat pe gânduri şi l-a ajutat. După ce au terminat treaba, s-au cinstit cu mai multe pahare de alcool, iar măsura a fost întrecută rapid. Nu a mai fost decât un pas ca lucrurile să degenereze şi să se ajungă la o tragedie.

Şi-a ucis fostul cumnat

"A izbucnit un conflict spontan, în cursul căruia bărbatul de 70 de ani l-ar fi înjunghiat pe celălalt cu un cuţit în zona gâtului şi toracelui. Agresiunea s-a produs la domiciliul bărbatului de 70 de ani, care la rândul său a suferit vătămări corporale şi a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale", a declarat Elena Welter, IPJ Sibiu.

Articolul continuă după reclamă

"Au muncit la ţiglă am înţeles şi ce a fost între dânşii ei ştiu mai departe şi a venit un fost vecin şi zice, ăsta nu mai răsuflă, nu mai are aer, nu mai zice nimic, nu mai vorbeşte, dar el era deja înjunghiat", a declarat mătuşa victimei.

Speriat, agresorul s-a dus la vecini să mărturisească nenorocirea. "Era în casă jos, plin de sânge, era baltă sub el. Am ieşit să-i anunţ pe toţi", a declarat un vecin.

"În jurul orei 9:30 seara, un vecin a venit la soţia fratelui meu că Ion, fostul cumnat, l-ar fi omorât pe fratele meu. Nu ştim de scandaluri între ei, Ilie era un om deosebit în sat, nu agresiv, un om calm", a declarat fratele victimei.

Acum, bărbatul de 70 de ani a fost reţinut pentru 24 de ore şi este cercetat pentru omor calificat.

Andrei Naiţă Like
Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
V-aţi încuraja copiii spre o carieră în gaming?
Observator » Evenimente » "Era în casă jos, plin de sânge, era baltă sub el". A devenit criminal la 70 de ani, după ce şi-a ucis fostul cumnat, care îl ajutase să-şi repare acoperişul