Observator » Evenimente » Explozie evitată la limită, în Reşiţa. Pompierii au scos o butelie dintr-un incendiu

Video Explozie evitată la limită, în Reşiţa. Pompierii au scos o butelie dintr-un incendiu

Redactia Observator | Timp citire: 1 minut
Publicat la 03.09.2025, 07:52 | Modificat la 03.09.2025, 09:04

Pompierii din Caraş-Severin au evitat o tragedie, ieri, 2 septembrie. Aceştia au intervenit pentru a stinge un incendiu şi au evitat o explozie.

La un pas de explozie, ieri, în municipiul Reşiţa, judeţul Caraş-Severin! Pompierii au scos la timp o butelie din incinta fostului patinoar, acolo unde a izbucnit un incendiu violent.

Flăcările au cuprins în scurt timp o magazie şi un garaj din apropiere. Cauza probabilă a incendiului a fost un scurtcircuit electric.