Un bărbat din Slatina și-a ucis prietenul și i-a aruncat trupul la groapa de gunoi a orașului. Cadavrul, căutat cu excavatorul
Cadavrul unui bărbat dat dispărut din luna octombrie a anului trecut este căutat la groapa de gunoi a orașului Slatina, după ce un prieten ar fi recunoscut că l-a ucis și i-a aruncat trupul acolo.
![Cadavru, cautat cu excavatorul la groapa de gunoi din Slatina Cadavru, cautat cu excavatorul la groapa de gunoi din Slatina](https://img.observatornews.ro/0/2019/1/15/281693/1547579717879f05ce.jpg?w=1200)
- Vezi noi episoade din Insula Iubirii Duminică de la 20:00, Luni și Marți de la 20:30, pe Antena 1 și AntenaPLAY!
- România visează din nou la Champions League: Maccabi Tel Aviv – FCSB. Miercuri, 31 iulie, de la 21.00, live pe Antena 1 și AntenaPLAY
- EXCLUSIV. Prima reacţie a profesorului de la Colegiul "Sfântul Sava", acuzat că a abuzat doi elevi minori
Cadavrul unui bărbat dat dispărut din luna octombrie a anului trecut este căutat la groapa de gunoi a orașului Slatina, după ce un prieten ar fi recunoscut că l-a ucis și i-a aruncat trupul acolo.
Potrivi realitateaoltului.ro, Gigel Crăciun, în vârstă de 41 de ani, n-a mai fost văzut din ziua de 4 octombrie, dar familia a anunțat dispariția sa abia pe 25 noiembrie.
Bărbatul este acum căutat la groapa de gunoi a municipiului cu ajutorul unor utilaje și a câinilor.
Autoritățile au demarat căutările după ce un amic al acestuia ar fi recunoscut că l-a ucis pe bărbat și i-ar fi ascuns trupul printre gunoaie.
„Noi facem deocamdată verificări într-un dosar de dispariție. Familia a sesizat că persoana dată dispărută ar fi fost omorâtă și îngropată. Noi avem obligația să verificăm și această ipoteză. Persoana indicată de familie ca fiind autorul presupusei crime a fost audiată”, a declarat prim-procurorul Anca Anuța, Parchetul de pe lângă Tribunalul Olt.
Cei doi erau prieteni își petreceau mare parte din timp în zona respectivă.
Ți-a plăcut acest articol?
LikePuteţi urmări ştirile Observator şi pe Google News şi WhatsApp! 📰