Observator » Ştiri Mondene » PREMIERĂ în România! Primul serial filmat cu un telefon mobil dezbracă de secrete familia modernă, cu drama şi comedia ei

PREMIERĂ în România! Primul serial filmat cu un telefon mobil dezbracă de secrete familia modernă, cu drama şi comedia ei

Redactia Observator | Timp citire: 2 minute
Publicat la 09.03.2017, 20:17 | Modificat la 09.03.2017, 22:09

Ce fac copiii când mama nu-i acasă? Este întrebarea la care încearcă să răspundă primul serial românesc filmat integral cu telefonul mobil. Actori cu experienţă, dar şi tineri promiţători spun împreună o poveste contemporană, pe micile ecrane. De la relațiile între tineri şi dramele de familie, până la căutarea fericirii și a unui drum în viață.

Ce fac copiii când mama nu-i acasă? Este întrebarea la care încearcă să răspundă primul serial românesc filmat integral cu telefonul mobil. Actori cu experienţă, dar şi tineri promiţători spun împreună o poveste contemporană, pe micile ecrane. De la relațiile între tineri şi dramele de familie, până la căutarea fericirii și a unui drum în viață.

Este serialul care înscrie România în trendurile internaţionale. Prima producţie filmată integral cu telefonul, realizată de o echipă tânără, inovatoare și entuziastă.

Vlad Gherman şi Cristina Ciobănaşu, actorii principali din film, formează un cuplu de mai bine de 5 ani. Filmările i-au determinat să facă mai multe schimbări în viaţa personală.

Articolul continuă după reclamă

CRISTINA CIOBĂNAŞU, actriţă:

"Ne-am provocat să fim ca la început şi a fost o aventură foarte drăguţă pentru că ne-am dat  seama că era altceva la început unde totul era mai sfios aşa."

Un alt personaj surprinzător este Miky Goga. Conduce o fabrică de vedete şi are o viață complicată, pe care o trăiește intens.

Pe acelaşi subiect

Ruxandra Ion şi-a dorit să reunească într-o singură producţie mari actori şi tineri talentaţi, reprezentanți ai noii generații.

Primul iSerial din România va avea marea premieră pe 13 martie, de la 19:45, atât pe Happy Channel, cât şi pe Antena 1.