Antena Meniu Search
x

Curs valutar

Bărbat cu probleme psihice, salvat de un polițist de pe bloc, de unde amenința că se aruncă. "Îl știu, s-a tăiat acum ceva timp în Parcul Victoria"

În cursul aceste seri, un bărbat s-a urcat pe acoperişul Blocului 8 de pe strada 1848, însoțit de un pet cu bere, şi striga în gura mare că nu mai poate suporta. Şi-a atârnat picioarele în gol, ameninţând că se va arunca. Lume-n stradă, privitori, echipaje ale instituţiilor chemate etc.

de Redactia Observator

la 28.08.2017 , 22:27

În cursul aceste seri, un bărbat s-a urcat pe acoperişul Blocului 8 de pe strada 1848, însoțit de un pet cu bere, şi striga în gura mare că nu mai poate suporta. Şi-a atârnat picioarele în gol, ameninţând că se va arunca. Lume-n stradă, privitori, echipaje ale instituţiilor chemate etc.

După minute întregi, pe acoperiş a urcat agentul de poliţie Georgian Hagiu. A discutat minute întregi cu sinucigaşul, a tras de timp, s-a retras, a revenit. L-a convins pe individ să se retragă de pe marginea acoperişului, l-a imobilizat într-o poziţie sigură şi apoi i-a pus cătuşele, după care amândoi au coborât pe trepte scării B spre maşina Poliţiei.

„Am fost solicitat pentru acest eveniment. Îl ştiu pe M.C., în vârstă de aproximativ 30 de ani. Face asemenea gesturi pe fondul consumului de alcool. S-a tăiat acum ceva timp în Parcul Victoria. La fel, a avut probleme în Centrul Social de Urgenţe «Phoenix». Anticipam, aşadar, cum se va comporta, pe asta m-am bazat atunci când am negociat cu el”, a declarat agentul Hagiu.

Articolul continuă după reclamă

Conform protocolului, M.C. este internat pentru 48 de ore la Secţia Psihiatrie Tulcea, acolo unde a mai fost reţinut în alte dăţi.

Redactia Observator Like

Observator  - Despre oameni, știrile așa cum trebuie să fie.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Întrebarea zilei
V-aţi hotărât cu cine votaţi pentru Primăria Capitalei?
Observator » Ştiri sociale » Bărbat cu probleme psihice, salvat de un polițist de pe bloc, de unde amenința că se aruncă. "Îl știu, s-a tăiat acum ceva timp în Parcul Victoria"